Jakiś rok temu uczestniczyłam w dużej konferencji dotyczącej bankowości. Pośród wielu wystąpień, wystąpienie miał również Marek Stączek. Już po pierwszych słowach jakie wypowiedział nastąpiło poruszenie.  Ci uczestnicy, którzy dotąd przysypiali, nagle zaczęli uważnie słuchać. Marek rozpoczął opowieść o storytellingu. Pomyślałam wtedy: Wow… Jak on to robi? Z tym się trzeba urodzić, trzeba mieć to „COŚ”, taki wrodzony talent.

 Ale w zeszłym tygodniu, miałam zaplanowane w spółce szkolenie pod tytułem: „Sztuka skutecznej prezentacji publicznej”. Ku mojemu zaskoczeniu prelegentem okazał się spotkany na konferencji i słuchany z niekłamanym zainteresowaniem Marek. W trakcie fantastycznego dwudniowego szkolenia, ze zdziwieniem odkryłam, że każdy, kto podejmie się pracy nad sobą i kto zastosuje się do prostych ale mega efektywnych i efektownych (!) wskazówek, jest w stanie wzbudzić taki sam zachwyt w słuchaczach, jak Marek wzbudził kiedyś w uczestnikach konferencji. Ten sposób prezentowania okazał się możliwym do naśladowania – co przed szkoleniem wydawało mi się nieprawdopodobne. To właśnie dzięki temu szkoleniu wiem, jak przygotować się do wystąpienia by osiągnąć spektakularny efekt i że jest to możliwe.

Patrząc z perspektywy widzę, że nauczyłam się dwóch rzeczy: wielką sztuką jest zarówno umieć dobrze mówić na forum jak i umieć tego uczyć. Ale co najważniejsze – obu tych rzeczy można się nauczyć. Dzięki Markowi wiem z jakich narzędzi skorzystać i jakie metody zastosować by mówić nie tylko do rzeczy ale przede wszystkim do ludzi.

Ewa Czarnecka,  Radca Prawny Kierownik Zespołu Obsługi Prawnej i Compliance, PKO BP Finat Sp. z o.o