Ray Dolby amerykański, twórca systemu redukcji hałasu znanego jako Dolby NR, zapytany o metodę poszukiwania rozwiązań odpowiedział: „Wymyślanie nowych rozwiązań to umiejętność, którą jedni ludzie posiedli, a inni nie. Ale można się jej nauczyć. Należy wyrobić w sobie nawyk nierealizowania pierwszego pomysłu, który przyszedł nam do głowy. Może się bowiem okazać, ze tuż za rogiem czeka naprawdę niezła opcja. Wynalazcą jest ten, kto potrafi rzec: 'owszem, można tę rzecz zrobić we wspomniany sposób, ale nie wydaje mi się, aby to było optymalne rozwiązanie’ i nie przestaje myśleć nad kolejnymi.” Jednym słowem eksperymentuj i bądź wytrwały.

Interesujące, że podobna prawidłowość została zauważona około dwa i pół tysiąca lat temu w Grecji przez niejakiego Heraklita z Efezu. Na podobne pytanie jakie otrzymał Ray, Heraklit odpowiedział alegorycznie:„Gdy zajdzie słońce, na wieczornym niebie pojawia się wiele gwiazd.”

Pierwsze rozwiązanie, koncepcja, pomysł może – podobnie jak słońce – przesłonić wszystko inne. Może być dominującą wartością, natarczywie narzucającą się oczywistością. Należy poszukiwać dalej, eksperymentować bo istnieje szansa, że zobaczymy, jak na nocnym niebie mnóstwo gwiazd, więcej nowych szans i możliwości.