Pomysł na ten fragment bloga, który zatytułowałem „Rzymskie  STORY” narodził się pod koniec pisania książki Speed dating z kreatywnością. Historie o kreatywności, jakie opowedzieli mi w Havas”.

W jednym z jej fragmentów wspominałem postać Bekkera i zaznaczyłem (wstyd przyznać), że dowiedziałem się o nim, gdy Małgosia (moja żona) dostała grant naukowy jego imienia.

 

W ramach tego projektu przewidziane było prowadzenie badań naukowych na rzymskim Uniwersytecie La Sapienza oraz – co ważne – możliwość wyjazdu rodziny na całe trzy miesiące.

I tak oto, od pierwszego września 2021 roku zamieszkaliśmy niedaleko placu Weneckiego.

 

 

Po jakimś czasie popychany zobowiązaniem zawartym w książce, a bardziej ilością materiału na który się napotykałem chodząc po wiecznym mieście, zacząłem kolekcjonować swoje obserwacje. 

Z oczywistych powodów umieszczałem je w ramach swojego obszaru zainteresowania, czyli tematów „mówienie i myślenie”. Jak mi z tym poszło? Oceńcie sami >>>

Marek

PS. Dodam, że sam Bekker, student Politechniki Warszawskiej wygrał konkurs na skonstruowanie pojazdu kosmicznego. Jego Lunar Roving Vehicle zostanie wyprodukowany przez koncern General Motors oraz zakłady Boeing i przez trzy kolejne wyprawy programu kosmicznego Apollo (Apollo 15, 16 i 17) będzie poruszał się po powierzchni Księżyca.

zdj. kosmonautyka.pl / zdj. tytułowe www.okiemobiektywu.pl